Úvodní stránka > Aktuality > Armádní logistika oslavila 26. září 2018 25. výročí od svého založení

Armádní logistika oslavila 26. září 2018 25. výročí od svého založení

Před 25 lety, přesně 1. září 1993 bylo vytvořeno Velitelství logistiky ve Staré Boleslavi.

 

Tak významné výročí je potřeba připomenout a proto se 26. září v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi sešli jak ti, kteří v této službě působí v současné době, tak i ti, kteří stáli u jejího vzniku. Pozvání ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala přijalo více než sto hostů. Mezi nimi nechyběl plukovník Anatol Kopista, první velitel Velitelství logistiky, ani generálporučík Miroslav Kostelka, který v roce 1993 zastával funkci inspektora logistiky.

Po úvodním neformálním setkání proběhl na nádvoří Jaselských kasáren slavnostní nástup. Brigádní generál Jaroslav Trakal v úvodním projevu přivítal všechny přítomné, poděkoval za jejich práci a na závěr zdůraznil význam logistiky a její nezastupitelnost pro celý resort obrany. Zároveň využil oslav k ocenění nejvýznamnějších funkcionářů, kteří se na výstavbě logistiky podíleli, a věnoval jim drobné upomínkové předměty.

Po tomto malém ceremoniálu logisty pozdravil v krátkém projevu první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun a ředitel Odboru logistiky Sekce podpory MO plukovník Jaroslav Jírů.

Slavnostní odpoledne pak pokračovalo prohlídkou statických ukázek vojenské a hasičské techniky a neformálním posezením plným přátelských setkání, vzpomínek, ale i upřímného zájmu o současnou logistiku.

 

 

Fotogalerie

Nahoru