Úvodní stránka > Aktuality > Den válečných veteránů v posádce Stará Boleslav

Den válečných veteránů v posádce Stará Boleslav

Příslušníci posádky v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi si v pátek 10. listopadu slavnostním nástupem připomněli Den válečných veteránů.

Ve Staré Boleslavi, tak jako ve většině posádek si dnes příslušníci a zaměstnanci armády ČR připomněli válečné veterány, kdy uctili jejich památku společným slavnostním nástupem za účasti místostarosty Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi Hynka Homolky, bývalého ministra obrany ČR generálporučíka v.v. Miroslava Kostelky a dalších významných hostů.

Ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaroslav Trakal během slavnostního nástupu vyhlásil rozkaz MO ke Dni válečných veteránů, po kterém ve svém krátkém projevu pozdravil všechny přítomné a projevil svou úctu k válečným veteránům z dob minulých i současných. Velice a od srdce poděkoval těm, kteří si v dnešní době naše hrdiny, kteří bojovali a stále bojují za naši svobodu, připomínají.

Na samý závěr slavnostního nástupu popřál štěstí a pevné zdraví příslušníkům 16. UÚ Resolute Support, kteří odlétají plnit úkoly do zahraniční mise v Afghánistánu.

Po ukončení slavnostního nástupu proběhl pietní akt u centrálního pomníku v posádkovém městě a položení věnců a kytic k dalším pomníkům a vybraným hrobům, za účasti představitelů a občanů města.

Fotogalerie

Nahoru