Úvodní stránka > Aktuality > Dětský den v posádce

Dětský den v posádce

V pátek 1. června se v prostoru heliportu staroboleslavských kasáren uskutečnil Den dětí, který navštívilo téměř dva tisíce předškoláků, školáků a rodičů. ​

Již tradičně akci konanou pod záštitou starosty města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Vlastimila Picka a Městského domu dětí a mládaže hostila posádka v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi . Armáda České republiky ve spolupráci s Vojenskou policií, Policií České republiky, Městskou policií Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Hasičským záchranným sborem připravila pro děti spoustu zajímavých ukázek a techniky. Městský dům dětí a mládeže pro tento rok připavil celkou škálu atrakcí, které byly doslova v obležení dětí. Nesměl samozřejmě chybět skákací hrad. Dále si děti mohly vyzkoušet obří nafukovací šipky, lezeckou stěnu a třeba i simulátor surfingu.

O dynamické ukázky se postarali příslušníci 26. pluku velení, řízení a průzkumu a Policie České republiky. V podání vojáků pluku mohli diváci zhlédnout akční ukázky boje zblízka a výcviku služebních psů, které sklidily zasloužené ovace. Pořádková jednotka Policie ČR, jejíž součástí je i jednotka jízdní policie, předvedla zásah proti demonstrantům a zadržení ozbrojeného pachatele.

Centra Agentury logistiky ukázala dětem nejen vojenskou techniku, ale i laserovou střelnici a celý arsenál služebních zbraní  a výstroje.

Novinkou letošního ročníku byla prezentace policejního bezpilotního prostředku s názvem BRUS (bezpilotní rotorový univerzální systém), který vyvinul státní podnik Vojenský technický ústav. Systém je vybaven kamerou s nočním viděním a termovizí, proto bude nasazován zejména při pátracích akcích. Dále byla k vidění i technika a vybavení složek integrovaného záchranného systému. Nejvíc očekávaný byl jistě ohlušující průlet lehkého bojového letounu L-159 Alca.

A jelikož bylo opravdu nádherné počasí, tak se děti mohly osvěžit studenými nápoji, zmrzlinou a nakonec i voňavou koupelí v hasičské pěně.

Fotogalerie

Nahoru