Úvodní stránka > Aktuality > Družstvo Agentury logistiky ovládlo Super Squad Competition

Družstvo Agentury logistiky ovládlo Super Squad Competition

Logistická brigáda ozbrojených sil Slovinska pořádá každoročně mezinárodní závod logistických hlídek International Super Squad Competition. Letošního třetího ročníku se poprvé zúčastnilo i družstvo Agentury logistiky.

V dvoudenním závodě, který se konal v okolí města Kranj, vybojovalo devítičlenné družstvo Agentury logistiky, vedené nadpraporčíkem Miroslavem Matěkou, celkové první místo a rozdílem třídy porazilo hlídky ze Slovinska, Maďarska a Chorvatska. Agenturu reprezentovali prap. Rudolf Bartoš (ReStřVD Hradec Králové), nrtm. Miroslav Šroler, rtm. Libor Kos, rtm. Martin Petr, čet. Josef Řeháček (CZM Týniště), des. Jan Rada, des. Daniel Litt, des. Lukáš Křivánek a des. Jiří Fadrhonc. (StřZab Stará Boleslav)

Závod se skládal z několika disciplín rozložených do dvou dnů. Po vydání organizačních pokynů se družstva přesunula na střelnici Mackovec, kde proběhly ostré střelby z AK-47 a příprava na druhý den závodu. Časně z rána druhého dne obdržela družstva souřadnice a mapy, do kterých soutěžící vyznačili přístupové trasy v celkové délce 19 km ke kontrolním bodům a stanovištím s připravenými disciplínami. Na prvním stanovišti plnili úkoly první pomoci pod palbou (Care under fire), dále zdolali náročnou překážkovou dráhu slovinské armády. Na třetím stanovišti překonávala družstva za pomoci horolezeckého vybavení dvaceti metrovou řeku. Následovalo napadení hlídek střelbou a chemickou látkou, kdy družstva řešila poskytnutí první pomoci zraněné osobě za použití prostředků chemické ochrany. Poslední disciplínou, kterou musela družstva plnit, byl hod granátem na cíl.

Družstvo Agentury logistiky zdolalo celou trasu včetně všech disciplín v suverénně nejrychlejším času za 3 hodiny a 14 minut oproti druhému mužstvu ze Slovinska, které zaostalo o 30 minut. Na třetím místě se umístila hlídka logistů z Chorvatska. Družstvo pozbíralo několik trestných minut na střelnici při úvodních střelbách z "Ákáčka", ale ztráru z úvodního dne dokázali kluci hravě stáhnout v následujících disciplínách.

Díky skvělé fyzické vybavenosti a vysoké míry praktických zkušeností, které získávají prostřednictvím pravidelných výcviků u Agentury logistiky dokázali, že se závodů podobného rázu můžeme hrdě účastnit a dosahovat na stupně nejvyšší. Vítězství v mezinárodním závodě, který je určen pro praporčíky a poddůstojníky (NCO) logistických útvarů je určitě dobrým začátkem, na kterém se dá do budoucna stavět. Budeme se těšit na v pořadí 4.

Fotogalerie

Nahoru