Úvodní stránka > Aktuality > Již 18 let jsme členy Severoatlantické aliance

Již 18 let jsme členy Severoatlantické aliance

Členství České republiky v Severoatlantické alianci bylo jednou z hlavních priorit naší polistopadové zahraniční politiky a v současné bezpečností situaci nabývá na významu.

Tuto významnou událost si v posádce Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, stejně jako v mnoha dalších městech připomněli vojáci i občanští zaměstnanci slavnostním nástupem.

Pozvání ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala přijali místostarosta města Mgr. Petr Kváča, bývalý ministr obrany Miroslav Kostelka a další významní hosté.

V úvodu připomněl generál Trakal význam této události a poděkoval příslušníkům posádky za jejich práci. Ve svém projevu zmínil nejen přínos členství České republiky v NATO, ale zejména dobré jméno AČR v NATO a význam dobře odvedené práce, kterou naši příslušníci ve prospěch Severoatlantické aliance odvádí. Mimo jiné řekl: "Česká republika je v poslední době v mnoha směrech stále častěji oceňována za své snahy o specializaci v různých oblastech." a dodává:  „Jako důkaz tohoto úsílí je stále častější obsazování klíčových postů příslušníky AČR ve strukturách Severoatlantické aliance“.

Fotogalerie

Nahoru