Úvodní stránka > Aktuality > Otevření dětské skupiny v posádce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Otevření dětské skupiny v posádce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Dne 1. března 2017 byla slavnostně otevřena dětská skupina MO pod názvem "Ptáčata"

 

Slavnostního otevření dětské skupiny se po boku rodičů malých "Ptáčat" zúčastnili hlavní funkcionáři posádky Brandýs nad Labem - Stará Boleslav v čele s brigádním generálem Ing. Jaroslavem Trakalem. Otevření dětské skupiny neušlo ani pozornosti MO. Do posádky zavítal ředitel Kabinetu MO pan Ing. Hynek Novák, který v posádce dlouhá léta působil.

Symbolickým přestřižením pásky zahájili hosté provoz tolik potřebné dětské skupiny. Stali jsme se tak již čtvrtou posádkou, která svým příslušníkům a zaměstnancům nabízí peči o děti. Otevření této dětské skupiny umožní jednak dřívější návrat některých vojáků, vojákyň a zaměstnanců z mateřské nebo rodičovské dovolené, ale hlavně přispěje k udržitelnosti kvalifikovaných pracovníků v posádce. Potřebu a důležitost dětské skupiny nejlépe vystihují slova velitele posádky plukovníka Ing. Zdeňka Kolomého: "Tato cesta návratu zpět do pracovního koloběhu někomu může pomoci vyřešit problém, kam dítě umístit. Zároveň tím příslušníkům a zaměstnancům posádky ušetří spoustu starostí."

Velký dík patří všem, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli, zejména pak veliteli 26. pluku velení, řízení a průzkumu plukovníku gšt. Ing. Milanu Malíkovi, který celý projekt zastřešoval.

 

Fotogalerie

Nahoru