Příslušníci Agentury logistiky bojovali na Winter Survivalu 2018

• 9.2.2018
  • mjr. Petr Kostelka

Trojice příslušníků ALog se ve dnech 29. 1 – 1.2.2018 zúčastnila 24. ročníku mezinárodního mistrovství AČR v přírodním víceboji Winter Survival v Jeseníkách.

Družstvo Agentury logistiky ve složení kapitán Michal Pech, nadrotmistr Miroslav Šroler a četař Jan Rada obsadilo v nabité mezinárodní konkurenci krásné třetí místo. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 týmu ze sedmi zemí. Letošní ročník vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám byl jedním z nejnáročnějších v celé historii závodu. I přes tuto náročnost soutěž nedokončila pouze dvě družstva a to ze zdravotních důvodů. S náročností závodu se naše družstvo vyrovnalo na vysoké úrovni a po celou dobu závodu se pohybovala v průběžných výsledcích na medailových pozicích. Bodové rozestupy mezi týmy na 1-7 místě byly po celou dobu závodu minimální a každá malá chyba tak mohla rozhodnout o konečném pořadí.

Družstva z Rakouska, Belgie, Ukrajiny, Polska, Německa, Slovenska a České republiky spolu poměřily vzájemné síly v mnoha dovednostních a vojensko-praktických disciplínách, ve kterých plnila náročné úkoly. Za povšimnutí stojí i první historická účast příslušníku policie ČR v soutěži. PČR postavila dvě družstva ze zásahových jednotek. Naše družstvo nejvíce vynikalo v sjezdových disciplínách a pohybu na lyžích, ve kterém se vyrovnalo vítěznému družstvu Rakouska, které bylo tvořeno příslušníky horské pěchoty. Může nás mrzet, že nebylo více sněhu a převážná většina přesunů probíhala bez lyží.

V celkovém pořadí mezinárodního mistrovství Winter Survival se umístilo družstvo ALog na třetím místě za družstvem Rakouska a 7. mb z Hranic na Moravě. Nezbývá než klukům poděkovat za skvělou reprezentaci pod dohledem zkušeného harcovníka Vojty Brčky, kterému rovněž patří velký dík.