Úvodní stránka > Aktuality > Slavnostní nástup k 98. výročí vzniku samostatného Československa

Slavnostní nástup k 98. výročí vzniku samostatného Československa

Dne 27. října si příslušníci posádky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav připomněli 98. výročí vzniku samostatného československého státu. V dopoledních hodinách se shromáždili na nástupišti v Jaselských kasárnách, aby si vyslechli Rozkaz ministra obrany vydaný k tomuto dni.

Připomenutí tohoto významného dne proběhlo za účasti ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala a velitele 26. pluku velení, řízení a průzkumu plukovníka gšt. Milana Malíka. Pro posádku byla čest přivítat mezi pozvanými hosty místostarostu města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Jiřího Vojtu, bývalého ministra obrany generálporučíka Miroslava Kostelku a další zástupce ozbrojených sil, představitelů místní samosprávy a klubu vojenských důchodců posádky.

Po vyhlášení RMO byla 9 příslušníkům Agentury logistiky a 26. pluku velení, řízení a průzkumu udělena medaile „Za službu v Ozbrojených silách České republiky“ I., II. a III. stupně.

Po ukončení slavnostního nástupu v Jaselských kasárnách se velitel posádky plukovník Zděněk Kolomý a plukovník Milan Malík zúčastnili společně se starostou města Brandýsa nad Labem – Stará Boleslav Ing. Vlastimilem Pickem pietního aktu u Centrálního pomníku obětí 2. světové války v Zámecké aleji, kde společně položili věnce. Následně společně navštívili další pietní místa, kde uctili památku padlých položením kytic.

 

rmo.docx

Přiložené soubory: 

Fotogalerie

Nahoru