Úvodní stránka > Aktuality > Štábní nácvik u Agentury logistiky

Štábní nácvik u Agentury logistiky

U Agentury logistiky ve Staré Boleslavi proběhl ve dnech 26. až 27. dubna štábní nácvik na téma „Řešení krizových situací nevojenského charakteru při povodních“. Jeho stěžejním tématem byla logistická podpora nasazených jednotek určených k záchranným a likvidačním pracím při povodních v Libereckém a Středočeském kraji.

Hlavním cílem nácviku bylo ověřit funkčnost metodik operačního střediska Agentury logistiky, prohloubit znalosti, schopnosti a zkušenosti příslušníků ředitelství Agentury logistiky získané při řešení krizových situací nevojenského charakteru, prověřit reálnost sil a prostředků k použití pro nasazení v krizových situacích nevojenského charakteru a jejich dobu přípravy k nasazení.

 

Cvičení splnilo svůj účel a prověřilo schopnosti a nastavené postupy příslušníků Agentury logistiky reagovat na vzniklé krizové situace. V měsíci září bude v souladu s plánem činnosti proveden dvoustupňový štábní nácvik s cílem prověřit schopnost řešení krizových situací nevojenského charakteru u celé Agentury logistiky.

 

Fotogalerie

Nahoru