Vícemistr přeboru rezortu MO ve sportovním skialpinismu je z Agentury logistiky

• 15.3.2017
  • mjr. Petr Kostelka

Ve dnech 8.-10. března 2017 se v Krkonoších na Brádlerových boudách konal 4. ročník přeboru rezortu MO ve sportovním skialpinismu.

Agenturu logistiky mezi 38 zavodníky zastupoval desátník Honza Rada, který v kategorii můžu do 40 let obsadil skvělé druhé místo. V nabité konkurenci vojáků, členů Horské služby, Celní správy a dobrovolných hasičů exceloval na trati dlouhé 17 km o celkovém převýšení 2000m.

Jak je možné z komentáře Honzi vyčíst, nebylo to jednoduché:

"Tento rok je pro mě ve znamení výzev. Mám rád sportovní všestrannost a chtěl bych kromě triatlonu a cyklistiky zkusit i závody v jiných disciplínách. Po minulém víkendu, kdy se na Pradědu uskutečnilo Mistrovství ČR v zimním triatlonu, kde jsem bral 5. místo ve své kategorii, jsem se rozhodl postavit se na start tohoto závodu. Trať byla krásná a velice těžká zároveň, pořadatelsky perfektně zabezpečená. Délka 17 km s převýšením 2 km dala zabrat i těm neostřílenějším borcům a nebyla nouze i o nebezpečné úseky včetně přebrodění potoka či překonávání rokle s pomocí lan. Ve slunečném počasí jsem si nakonec doběhl/dojel pro krásné 6. místo celkově a 2. místo ve své kategorii s časem 2 h 43 min."

Honzo děkujeme ti za příkladnou reprezentaci Agentury logistiky. Gratulujeme ti a držíme palce v dalším ročníku.