Úvodní stránka > Aktuality > Dětský den v posádce

Dětský den v posádce

Prostor heliportu u Jaselských kasáren v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se dopoledne v pátek 9. června 2017 zaplnil téměř dvěma tisíci dětí. Byl pro ně u příležitosti Mezinárodního dne dětí nachystán bohatý program, na jehož přípravě se podíleli Armáda České republiky, Městský dům dětí a mládeže, Policie České republiky, Městská policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a dobrovolní hasiči ze Staré Boleslavi.

 

Akce se konala pod záštitou ředitele Agentury logistiky brigádního generála Jaroslava Trakala a starosty města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Vlastimila Picka. Na slavnostním zahájení také nechyběli velitel 26. pluku velení, řízení a průzkumu plukovník Milan Malík, ředitelka Městského domu dětí a mládeže Klára Jurčíková a další zástupci zabezpečujících složek. „Doufám, že se budete všichni dobře bavit a prožijete dopoledne plné zábavy“, řekl v úvodním projevu k dětem kapitán Petr Kostelka z Agentury logistiky.

K vidění byla spousta vojenské techniky nejen pozemních, ale i vzdušných sil. Divácky nejpřitažlivější bylo jistě přistání vojenského vrtulníku Mi-17, který si pak děti mohly prohlédnout i zevnitř, a ohlušující průlet dvou víceúčelových bojových letounů Jas-39 Gripen v doprovodu dvou letounů L-159 Alca. Dynamická ukázka pořádkové jednotky Policie ČR s tématem zásahu proti demonstrantům a zadržení ozbrojeného pachatele byla letos obohacena o ukázku jízdní policie. Rovněž akční ukázka výcviku služebních psů, kterou zabezpečili vojáci 26. pluku velení, řízení a průzkumu, sklidila u diváků velký úspěch.

Děti měly možnost vyzkoušet si střelbu z pistole a ze samopalu na laserovém trenažéru anebo si zkusit „naživo“ střelbu ze vzduchovky. Malí návštěvníci se také mohli hravou formou zdokonalit například v poskytování první pomoci nebo ve znalosti pravidel silničního provozu. Samozřejmě nechyběl rozmanitý doprovodný program – ukázka současných ručních zbraní, bubble show, ukázka žonglování, skákací hrady, trampolíny nebo chůze na chůdách. A protože bylo horké a slunečné počasí, krásnou tečkou bylo pro všechny osvěžující „koupání“ ve voňavé hasičské pěně.

 

​Velké poděkování patří zejména vrchnímu praporčíkovi Agentury logistiky nprap. Matěkovi, který celou akci pro děti připravil a odvedl. Zároveň patří veliký dík všem, kteří se na akci podíleli a zabezpečovali její bezproblémový průběh.

 

Fotogalerie

Nahoru