Úvodní stránka > Aktuality > Dny NATO 2017

Dny NATO 2017

Již tradičně představila podřízená centra Agentury logistiky na Dnech NATO v Mošnově svou činnost a vybavení. Centra se stejně jako každým rokem návštěvníkům prezentovala statickými ukázkami. Letošní ročník akce předčil počtem letecké techniky ročníky uplynulé. Bohužel díky špatnému počasí byli návštěvníci o dynamické letecké ukázky z velké části ochuzení. O to větší zájem byl o ukázky statické.

Centrum zabezpečení munice Týniště představilo návštěvníkům makety a řezy různých typů munice. U Centra zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov si mohli návštěvníci vyzkoušet vyhledávání výbušných zařízení a min pomocí detektorů kovů. Centrum zabezpečení materiálem týlových služeb již tradičně připravilo expozici výstroje AČR a BDP. Svou sbírku zbraní nejen soudobých ale i historických připravila Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč a Štěpánov. Velký zájem, a to především dětí, byl o laserové střelnice. Těžká manipulační technika a logistická podpora jednotek v zahraničí byla prezentována Centrem zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů Pardubice.

Závěrem je třeba poděkovat všem příslušníkům a zaměstnancům Agentury logistiky a podřízených center, kteří se na zdárném zabezpečení akce za Agenturu logistiky podíleli i přesto, že letošní Dny NATO se nesly v deštivém a zamračeném duchu. I přes nepřízeň počasí navštívilo během víkendu akci  90 000 diváků.

Fotogalerie

Nahoru